OCTAOCTA jeb Obligātā Civiltiesiskā auto apdrošināšana ir apdrošināšanas tips, kas ir obligāta prasība jebkuram auto, kas brauc pa mūsu valsts ceļiem kā arī šosejām. Jebkāda tipa civiltiesiskā apdrošināšana paredz zaudējumu segšanu, kas radīta trešajām personām. Par braukšanu bez octa tiek paredzēts sods, jo apdrošināšana paredz zaudējumu atlīdzināšanu trešajām personām.

Par braukšanu bez polises likumā noteikts soda mērs astoņdesmit piecu līdz simtu četrpadsmit eur apmērā, un arī autovadītājs saņem divus soda punktus. Reizē, ja ar neapdrošināto mašīnu nodarāt skādi trešās personas veselībai vai mantai, tad iestājas finansiāla atbildība sekas likvidētno savas, ne no apdrošinātāja kabatas. OCTAs polise darbojas visā Eiropā, EEZ, kā arī Šveicē, Andorā kā arī Serbijā.

Kur meklēt OCTA polisi?

Obligātās civiltiesiskās transportlīdzekļa apdrošināšanas polises cenu nosaka pēc dažādiem kritērijiem. BONUS – MALUS faktors noteikti ir viens no rādītājiem, kas ir ļoti būtisks izmaksu aprēķinā, jo aprēķina automašīnas vadītāja braukšanas prasmes.

BONUS atspoguļo bonusa punktus par automašīnas vadītāja lieliskajām spējām braukt ar mašīnu, taču MALUS parāda visus soda punktus. Atlaide tiek aprēķināta tiem auto īpašniekiem, kuru braukšanas vēsture ir nevainojama. Sistēma izveidota, lai motivētu šoferus.

Kur atrast polises cenu?

Nav tikai viens noteicošs faktors tam, kas nosaka octas cenu visizteiktāk. Vairāk kā 10 vairāki faktori tiek ņemti vērā no apdrošinātāja puses, lai noteiktu optimālo cenu un vērtību polisei, kura domāta konkrētai mašīnai. Vērā tiek ņemts viss, ko tikai varam iedomāties, kā piemēram, transportlīdzekļa vecums, nobrauktie kilometri, transportlīdzekļa tips, polises polises termiņš un tamlīdzīgi.

Vērā ņem arī ne tik populārus faktorus, kā piemēram transportlīdzekļa vadītāja vecumu, iespējams, pat dzimumu, deklarēto adresi, transporta pielietojumu, gadalaiku, kurā polise tiek pirkta un daudzus citus. Daudzi maldīgi uzskata, ka BONUS-MALUS sistēma noteikti ir vienīgais rādītājs, kas tiek ņemts vērā, aprēķinot cenas.

Octas izmaksas aprēķins.

Internetā varam uziet ļoti daudz un dažādus OCTA polises cenu aprēķināšanas rīkus, kuri aprēķina cenas pie vairākiem apdrošinātājiem Latvijā. Lai arī informācija, ko lūdz ievadīt kalkulatoros, var atšķirties, gala informācija būs viena un tā pati. Vadoties pēc iesniegtās informācijas, kalkulators atradīs labākos kā arī izdevīgākos piedāvājumus trijiem, 6, 9 kā arī divpadsmit mēnešiem, kurus parasti iespējams arī uzreiz iegādāties. Vairāk šeit

Der atcerēties, ka jo ilgākam laikam polise tiek pirkta, jo tā ir lētāka. Polise tiešsaistē ir iegādājam dažu minūšu laikā. Pēc visu datu pievienošanas un arī samaksas veikšanas, polise tiek nosūtīta uz e-pastu.

Post Navigation