kasko pašrisksJa OCTA apdrošināšana automašīnas īpašniekam ir obligāta, tad KASKO apdrošināšanas iegādi var veikt vai neveikt pēc izvēles, jo tā ir brīvprātīga. Un tomēr KASKO apdrošināšana spēj pasargāt Tevi un Tavu automašīnu no finansiāliem zaudējumiem arī tad, kad OCTA to nespēs. 

Piemēram, ne tikai ceļu satiksmes negadījuma, bet arī zādzības vai laupīšanas gadījumā, ugunsgrēka gadījumā, ja kāda cita persona nodarījusi kaitējumu Tavam transportlīdzekli, vai varbūt notikusi sadursme ar dzīvnieku. 

KASKO apdrošināšanas cenu ietekmē vairāki faktori, un viens no cenu ietekmējošiem faktoriem ir tieši pašrisks. Tāpēc šajā rakstā, vari izlasīt, kas ir KASKO pašrisks un ko tas nozīmē.

Viss, kas Tev jāzina par KASKO pašrisku

 

  • Ko nozīmē termins “pašrisks”?

Izsakoties vienkāršāk, pašrisks ir summa, kas izteikta naudas izteiksmē vai procentuālā daļā no kopējās apdrošināšanas summas, kuru apdrošinātājs ietur, izmaksājot atlīdzību. Pašrisks tiek norādīts apdrošinājuma līgumā kā attiecīgā zaudējuma daļa. Ņem vērā, ka lielāka pašriska summa nozīmē zemāku polises cenu.

 

  • Kas sedz KASKO pašrisku?

KASKO apdrošināšanas polises pašrisku sedz pats polises pircējs vai norādītais atlīdzības saņēmējs. Isāk sakot, tas nozīmē, ja Tavai mašīnai pašrisks noteikts 100 eur, tad apdrošinātājs segs tikai tos izdevumus, kas būs augstāki virs noteiktās pašriska summas. Tātad, ja būs radušies zaudējumi, kas mazāki par 100 eur, tie būs jāmaksā pašam no saviem personīgajiem līdzekļiem. Ja zaudējuma summa, piemēram būs 1000 eur, tad 100 eur būs jāmaksā Tev pašam, bet 900 eur samaksās apdrošinātājs.

 Pašriska summa pašam būs jāsedz arī tad, ja Tavam auto bojājumus vai zaudējumus radījis kāds nezināms transportlīdzeklis, piemēram, stāvvietā tiek atklāts, ka kāds iebuktējis auto, bet vainīgais nav zināms. 

Pašriks jāmaksā pašam arī tajā gadījumā, kad bojājumus vai zaudējumus automašīnai radījis pats polises pircējs.

 

  • Kā tiek noteikta KASKO pašriska summa?

Jo lielāks pašrisks tiek noteikts, jo zemāka cena jāmaksā par apdrošināšanu. Savukārt dažādām situācijām un automašīnām šī pašriska summa var atšķirties. Tā kā apdrošināšanas kompānijām nav vienotu vadlīniju tā aprēķināšanai, vienai un tai pašai automašīnai dažādās kompānijās aprēķinātā pašriska summa var atšķirties. 

Viens no faktoriem, kas ietekmē pašriska apmēru, ir automašīnas vecums, piemēram, jo vecāks auto, jo lielāka pašriska summa. Savukārt, lai noskaidrotu sava auto apdrošināšanas izmaksas, pieejami speciāli kalkulatori, piemēram, šeit, lai arī Tu varētu pavisam viegli un ātri noskaidrot, sava auto apdrošināšanas izmaksas.

apdrošināšanas veidi

 

 

 

 

 

  • Vai ir iespējams iegādāties KASKO apdrošināšanu bez pašriska?

Ir iespēja noformēt KASKO polisi arī bez pašriska, tomēr tā maksās dārgāk, kā citas KASKO apdrošināšanai nopērkamās polises. Attiecīgi, arī Tev būs jāizdomā un jāaprēķina, vai vēlies polisi iegādāties ar vai bez pašriska summas. 

Ja vēlies iegādāties KASKO apdrošināšanu bez pašriska, pie izvēlētā apdrošinātāja noskaidro, kādos gadījumos tas ir iespējams.

 

 

  • Kā mainās pašriska summa atkarībā no situācijas?

Ņemot vērā dažādas dzīves situācijas un to apdrošināšanas veidus, atšķiras arī pašriska summas. Piemēram, pašriskam pret zādzību tiek noteikta viena summa, savukārt, pašriskam pret automašinas iekļūšanu ceļu satiksmes negadījumā tiek noteikta cita summa. Reizēm summa tiek izteikta procentuāli, līdz ar to var veidoties situācija, ka iegādājoties KASKO apdrošināšanu, pašrisks tiek noteikts lielāks. Ir kompānijas, kas arī piedāvā izvēlēties uz kādiem gadījumiem izvēlēties pašrisku.

 

Pirms izvēlies apdrošināšanas kompāniju, kur iegādāties savam transportlīdzeklim KASKO polisi, sīki un smalki iepazīsties ar visiem līguma noteikumiem, nosacījumiem un arī to, kā attiecīgajā kompānijā tiek noteikta pašriska summa un kādos gadījumos. 

Tas ļaus izvēlēties vispiemērotāko apdrošināšanas polisi tieši Tavam auto un pasargās no nepatīkamām situācijām nākotnē. 

 

Post Navigation