auto servissIkgadējie ārsta veiktie izmeklējumi palīdz uzturēt labu veselību, vai ne? Tas pats attiecas arī uz Tavu automašīnu – ar regulārām diagnostikas pārbaudēm var atklāt problēmas ar transportlīdzekli, pirms tām nepieciešams dārgs remonts, vai vēl sliktāk, kad pēc avārijas automašīna jāatstāj ceļa malā. 

Lai gan daudziem varētu šķist, ka diagnostikas testi ir nepieciešami tikai tad, kad iedegas kontrolmotora indikators, tomēr rūpīgai automašīnas uzturēšana ir daudz priekšrocību. 

Tālāk ir aprakstīts vairāk par auto diagnostiku un dāžādiem apdrošināšanas veidiem, par ko ir vērts padomāt nākotnē.

Kas ir automašīnas diagnostikas tests?

No visiem tehnoloģiskajiem sasniegumiem automobiļu nozarē gadu desmitu laikā viens no patērētājiem un mehāniķiem visizdevīgākajiem ir bijis automašīnu sastāvdaļu datorizācija. Izmantojot specializētu programmatūru, automašīnas diagnostikas rīki ātri un precīzi norāda uz problemātiskajām vietām automašīnas dzinējā vai citur, pateicoties iebūvētajiem procesoriem, mikroshēmām un sensoriem.

Kādas automašīnas var testēt?

Diagnostikas testi var atklāt problēmas ar automašīnas motoru, transmisiju, izplūdes sistēmu, bremzēm un citām galvenajām sastāvdaļām, kā arī ar degvielas inžektoru, gaisa plūsmu un dzesētāju, aizdedzes spolēm un droselēm saistītās problēmas.

 

Tomēr izplatījies nepareizs priekšstats par automašīnu diagnostikas testiem ir tāds, ka tehniķi var izmantot rīkus, lai noteiktu precīzu problēmu, kāpēc iedegās indikators. Patiesībā programmatūras kods speciālistiem norāda, kuri motora parametri ir ārpus normas, taču tas sīkāk nesniedz problēmu cēloni. Tālāk jau tas būs atkarīgs no tehniķa pieredzes un zināšanāsm, cik precīzi tiks noteikta pamata problēma.

auto mehāniķis

Kādas ir automašīnas diagnostikas priekšrocības?

Pirms automašīnu diagnostikas testu parādīšanās problēmu identificēšana bija laikietilpīga un dārga, īpaši ņemot vērā, ka automašīnu īpašnieki savas automašīnas mehāniķiem nogādāja tikai pēc sabojāšanās vai citiem nopietniem darbības traucējumiem. Tagad datorizēti automašīnu komponenti var atklāt problēmas jau ilgi pirms tie var izraisīt nopietnus darbības traucējumus. Diagnostikas rīki var arī pārbaudīt automašīnas datorsistēmā ražotāju paziņojumus un saglabāto informāciju par automašīnas vēsturi, sniedzot tehniķiem pilnīgu priekšstatu, lai veiktu vislabāko iespējamo remontu.

 

Diagnostika sniedz iespēju samazināt degvielas patēriņu, jo tiek novērtas sīkas nianses un optimizēta automašīnas darbība.

 

Cik bieži automašīnai jāveic diagnostikas pārbaude?

Lai saņemtu automašīnas diagnostikas pārbaudi, Tev nav jāgaida, kad iedegsies kontrolmotora indikatora gaisma. Ja dzirdi vai jūti kaut ko, kas nav kā ierasts, mehāniķi var izmantot diagnostikas testēšanu, lai atklātu problēmu. Tomēr daudzi tehniķi iesaka vismaz reizi gadā nogādāt automašīnu uz diagnostikas pārbaudi, kas atklāj nelielas problēmas, kuras nevar redzēt vai dzirdēt, un kuras neizraisīs kontrolmotora indikatora gaismas iedegšanos.

 

Diagnostikas pārbaude ir arī noderīgs rīks, pārbaudot lietotu automašīnu. Gan privātiem pārdevējiem, gan profesionāliem automašīnu tirgotājiem vajadzētu piekrist diagnostikas pārbaudei pirms Tu apņemies to pirkt, un, ja viņi to nedara, tā ir zīme, ka Tev vajadzētu atteikties no darījuma.

 

Obligātās un brīvprātīgās apdrošināšanas polises ir vēl viens veids, kas var palīdzēt izvairīties no liekām problēmām un vainīgā noskaidrošanas dažādās situācijās, kas, savukārt, var kavēt automašīnas remontu. Papildu obligātajai OCTA polisei, ir vērts padomāt arī par KASKO iegādi. Visu nepieciešamo informāciju par polišu piedāvājumiem un cenām atradīsi polisubanka.lv.

Parūpējies par savu automašīnu – veic auto diagnostiku vismaz reizi gadā un iegādājies atbilstošu apdrošināšanas polisi. Mazāk uztraukumu nākotnē! 

Post Navigation