Octa poliseVisiem transportlīdzekļiem, kas pārvietojas pa mūsu ceļiem noteikti ir obligāta nepeiciešamība pēc OCTA, jeb Obligātās Civiltiesiskās mašīnas Apdrošināšanas. Jebkāda tipa civiltiesiskā apdrošināšana paredz zaudējumu atlīdzināšanu, kas radīta trešajām personām. Par braukšanu bez octa ir paredzēts sods, jo apdrošināšana paredz zaudējumu atlīdzināšanu trešajām personām.

Ja šoferis ir pieķerts braucot bez OCTA polises, ir piešķirti divi soda punkti un naudas sods līdz 120 eur. Ja neapdrošināta automašīna izraisa avāriju vai arī nodara bojājumus cilvēka veselībai, izmaksas būs jāsedz no paša kabatas. Octa darbības zona aptver visu Eiropu, EEZ kā arī vēl pāris citas valstis, piemēram, Serbiju, Šveici un Andoru.

Kur iegādāties OCTA?

Obligātās Civiltiesiskās Transportīdzekļa Apdrošināšanas cenas tiek aprēķinātas individuāli un arī to ietekmē atšķirīgi kritēriji. Ikvienam, kurš kaut reizi ir saskāries ar OCTAs iegādi online, nenoliedzami ir radies jautājums par BONUS-MALUS kārtību. Tas ir vienkāršs veids, kā izrēķināt polises cenu un vērtību, kas balstās uz auto un arī tās vadītāja satiksmes negadījumu kā arī soda punktu vēsturi.

BONUS atspoguļo bonusa punktus par braukšanu bez problēmām, savukārt MALUS rāda soda punktus. Klientiem, kuriem viss ir kārtībā, tiek iedota atlaide, šādā veidā samazinot polises cenu. Šāda sistēma noteikti ir veidota ne vien tālab, lai piemērotu atlaides, bet arī, lai polises izmaksas varētu aprēķināt proporcionāli potenciālajam riskam, bez tam lai motivētu autobraucējus.

Kā aprēķina octa gala cenu?

Desmit un vairāki citi atšķirīgi kritērji un faktori ietekmē polises gala cenu konkrētajam transportlīdzeklim. Vairāk kā desmit dažādi faktori ietekmē polises cenas aprēķinu. Interesanti, ka arī īpašnieka deklarētā adrese ietekmē to, kāda būs octa gala cena, jo pilsētās deklarētām personām var būt lielāks risks izraisīt negadījumu, kā lauku teritorijās dekarētajiem.

Nav iesējams apgalvot simtprocentīgi, bet loma ir arī transprtlīdzekļa īpašnieka dzimumam. Apdrošinātājiem ir jāapskata visas statistiskās pozīcijas, lai polises izmaksas noteiktu pēc iespējas atbilstošāku.

Kur ir lētākā OCTA polise?

Ne vien pie apdrošinātājiem, bet arī dažādās e- lapās ir meklējami kalkulatori, kas palīdz aprēķināt polises cenu. Visbiežāk vajadzīgs ievadīt transportlīdzekļa reģistrācijas numuru kā arī apliecības numuru, un turpmāk viss notiek automātiski.

Apdrošinātājs, piemēram, polisubanka.lv saņem datus no vairākām, kopā apvienotām prasīto datu bāzēm un klientam tiek sniegts optimālais izmaksu risinājums. Octa polise tiek nosūtīta elektroniskā veidā kā arī iesakām to glabāt automašīnā.

Post Navigation