virtuves mēbeles, mēbelesVirtuve ir telpa, kurā notiek svarīgākās ikdienas aktivitātes. Vai esat aizdomājušies par to, ka tieši tur veidojas visvairāk izdevumu un arī sadzīves atkritumu?

Lai Jūs varētu kaut mazliet no tā izvairīties un pievērsties dabas draudzīgam dzīvesveidam, esam apkopojuši idejas dabas draudzīga virtuves interjera izveidei.

Ergonomija

Kad virtuves interjers ir ergonomisks, tad skaidrs, ka mēbeles no 220.lv un priekšmeti ir īstajā vietā, telpā valda kārtība. Nepārspīlējiet ar lieku priekšmetu izvietošanu virtuvē – tas ne tikai rada nekārtību, bet arī nepavisam nav draudzīgi dabai.

Šajā ziņā galvenais ir funkcionālās zonas – izlietne, plīts virsma, ledusskapis. Tās vajadzīgas pavisam noteikti! Papildu tam noteikti vajadzīgs vēl kāda virsma, galdiņš, skapītis vai tā vietā vien statīvs. Domājiet ilgtermiņā un izvairieties no liekiem priekšmetiem!

Dabai draudzīgi materiāli

Dabai draudzīgs ir tas, kas izgatavots no atjaunojamiem vai pārstrādājamiem materiāliem. Protams, šajā gadījumā jāpievērš uzmanību arī kvalitātei, jo jādomā ilgtermiņā.

Iegādājoties ikvienu virtuvei paredzēto priekšmetu, pievērsiet uzmanību tam, no kā tas izgatavots. Vai tas ir pārstrādāts, piemēram, no plastmasas pudelēm, izgatavots no bambusa vai tomēr tas no plastmasas? Izvēle ir Jūsu ziņā, un tam ir nozīme!

Skats nākotnē

Domājot par virtuves interjeru, svarīgi domāt arī par nākotni. Svarīgi, lai tiek nodrošināts tas, ka virtuvi var lietot ilgus gadus, nepieciešamības gadījumā to varētu nevis pilnībā nomainīt, bet gan tikai modificēt vai atjaunot. Protams, viss ar laiku nolietojas, saplīst vai gluži vienkārši iziet no modes.

 Esiet apzinīgi un nesteidzieties ar lēmumu pieņemšanu! Rūpīgi izvēloties un domājot arī par nākotni, Jūs noteikti varat ietaupīt resursus un arī finansiālos līdzekļus.

Energoefektivitāte

Plānojot virtuves interjeru, novietojiet svarīgākās mēbeles tā, lai izmantotu dienasgaismu. Ņemiet vērā, kur Jūsu virtuvē atrodas logi, apkures elementi, ventilācija vai kondicionieris.

Noteikti nenovietojiet virtuves mēbeles (iegādāties var https://220.lv/lv/mebeles_un_interjers/virtuves_mebeles) un citus priekšmetus tiem priekšā, jo tad gaisa un siltuma izplatībai nepieciešams vairāk enerģijas. Rūpējieties par dabu un esiet taupīgi!

Resursu taupīšana

Virtuve ir telpa, kurā veidojas arī lielākais ūdens un enerģijas patēriņš. Vai Jūs izmantojat trauku mašīnu? Izvairieties no tā un mazgājiet traukus ar rokām! Vai Jūs vēljoprojām izmantojat kvēlspuldzes? Aizmirstiet par tām un iegādājieties LED spuldzes!

Ja ikviens ievērotu kaut vai tikai šos soļus, mēs varētu uzlabot vispārējo pasaules situāciju.

Uzglabāšana

Atsakieties no plastmasas uzglabāšanas traukiem! Tā vietā dodiet priekšroku, piemēram, koka kastītēm. Tāpat atbrīvojieties arī no plastmasas iepirkumu maisiņiem, izmantojiet vairākkārt lietojamus auduma maisus.

Audzēšana

Mūsdienās daudzi izvēlas ekoloģiski audzētus produktus – pamēģiniet arī Jūs! Izvietojiet virtuvē puķupodus vai augu statīvus. Tajos varat audzēt garšaugus, dārzeņus vai puķes. Galu galā tie var kalpot ne tikai kā ēdiena piedeva, bet arī kā interjera dekors!

Post Navigation